Serial fabularno-historyczny wyprodukowany przez Akson Studio dla TVP2 podbił serca milionów widzów. Czas honoru emitowano w latach 2008-2014. Powstało sześć serii trzynastoodcinkowych oraz seria specjalna, licząca dwanaście epizodów, dotycząca powstania warszawskiego.
Na uwagę zasługuje fakt, że akcja wszystkich tomów powieści toczy się na tle prawdziwych wydarzeń. Jarosław Sokół nie pomija ani tematu Wołynia, ani powstania w warszawskim getcie. Pisze także o rzezi Woli. Ponadto przybliża czytelnikom działalność zarówno niemieckiego, jak i komunistycznego wywiadu. Opisuje sytuacje więźniów Pawiaka oraz sowieckich łagrów.
Trzy tomy: Czas honoru, Czas honoru. Przed burzą oraz Czas honoru. Pożegnanie z Warszawą tworzą epicką sagę o losach czworga młodych mężczyzn, których drogi krzyżują się po wybuchu II wojny światowej. Warto zauważyć, że autor rozbudowuje świat telewizyjnego hitu o nowe postaci i historie. Widz poznaje „cichociemnych” w 1941 roku. Czytelnik natomiast śledzi ich poczynania już od wrześniowej klęski. Jarosław Sokół eksponuje w książkach wątki ważnych, drugoplanowych serialowych postaci – byłego męża Wandy, Karola Ryszkowskiego oraz szefa Gestapo, Larsa Rainera.
Do lektury sagi zachęcam nie tylko widzów i fanów telewizyjnej produkcji, ale również tych, którzy Czas honoru znają tylko ze słyszenia. To fascynująca i ciekawa opowieść o bardzo ważnej karcie polskiej historii, miłości i namiętności. Honorowi bohaterowie kontrastują z brutalnymi oficerami wojsk okupantów, szerzących terror wśród Polaków. Książki Jarosława Sokoła to doskonała propozycja dla młodego pokolenia oraz dla osób interesujących się historią.
wydawnictwo: Zwierciadło
Będąc w bibliotece nie raz chciałam sięgnąć po te książki, jednak zawsze trafiło się w ręce jeszcze coś lepszego, ale po tej recenzji widzę, że jak najszybciej muszę to przeczytać :P)
Zapraszm do mnie 🙂
zaczytanakama.blogspot.com
Nie ma lepszej od tej trylogii 😀 Polecam! 🙂