Książki na walentynki i nie tylko

książki na walentynki

Miłość niejedno ma imię. Kocha się bez względu na miejsce, czas i okoliczności. Kochamy rodziców, rodzeństwo, drugą połówkę, przyjaciół, zwierzę, ojczyznę… Miłość niejeden ma smak. Bywa słodka, bywa gorzka, czasem te smaki się mieszają. Niezależnie od wszystkiego, miłość jest najważniejszym uczuciem w życiu człowieka i w… literaturze. To najchętniej podejmowany motyw literacki. Poeci, pisarze, dramaturdzy malują jej przeróżne obrazy.

Dziś chcę Wam polecić książki na walentynki i nie tylko. Powieści, w których miłość jest synonimem patriotyzmu, oddania drugiemu człowiekowi czy też domowemu pupilowi. Zapraszam na przegląd miłosnych lektur.

„Czas honoru” – Jarosław Sokół

Miłość do ojczyzny, miłość do pięknych kobiet. Relacje z rodzicami, więzy między rodzeństwem. Jarosław Sokół – scenarzysta serialu i autor książkowej trylogii, pochyla się nad każdym obliczem miłości.

„Kiedy się odnajdziemy” – Gabriela Gargaś

Czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? Czy można traktować obce dziecko jak rodzoną siostrę? Do czego prowadzi tragedia wojny i… głód miłości? Poznajcie sagę Dobrzyńskich.

„Miłość warta wszystkiego” – Agnieszka Jeż

Kolejny z tytułów, w których miłość rozgrywa się na tle wojennej zawieruchy. II wojna światowa i czasy współczesne. Agnieszka Jeż wystawia uczucia swoich bohaterów na niejedną próbę i to w niełatwych czasach.

„Kocham cię mimo wszystko” – Małgorzata Lis

To historia o miłości, która zmienia – i człowieka, i otaczający go świat. O miłości Boga do człowieka. O miłości człowieka do Boga. Wreszcie, o miłości człowieka do człowieka, który kocha mimo wszystko.

„Pamiętnik szeptuchy” – Dorota Gąsiorowska

Relacja matki i córki może być niezwykle skomplikowana, momentami toksyczna. Każda postawa ma jednak swoje przyczyny, a odkrycie tajemnic może bezpowrotnie zmieniać ludzkie życie.

„Czas tajemnic” – Marzena Rogalska

Bywa, że to nie matka, lecz ojciec wprowadza młodą dziewczynę w świat dorosłych. Pokazuje jej, jak żyć i kochać. Piękna opowieść o relacji nastoletniej Karoliny i jej taty.

„Najmilszy prezent” – Agnieszka Krawczyk

Gdy rozpada się rodzina, rodziną mogą stać się… sąsiedzi. Gdy człowiek boryka się z samotnością, może liczyć na… sąsiadów. Wzruszająca historia mieszkańców niezwykłej ulicy.

„Bo nadal cię kocham” – Magdalena Kordel

Miłość nie ma terminu ważności. Nie ma granicy wiekowej, po której nie wypada. Na wyznania nie ma dobrego jednego terminu. Każdy dzień może być świętem miłości – nie tylko Boże Narodzenie. Magdalena Kordel traktuje o miłości w sposób niebywały na polskim rynku czytelniczym.

„Inwigilacja” – Remigiusz Mróz

Ona i on – grom i Zordon. Czasem to kobieta nosi w związku spodnie, a „mamihlapinatapai” to najpiękniejsze wyznanie miłości. W serii Remigiusza Mroza nic nie jest oczywiste – a już na pewno nie relacja damsko-męska głównych bohaterów.

„Masz wiadomość” – Agata Przybyłek

Każda relacja damsko-męska, każdy związek ma swój początek. Coraz częściej drugie polówki poznajemy na portalach randkowych. Czy takie związki mają przyszłość?

„Wyszczekana miłość” – Joanna Szarańska

Miłość to często mokry i zimny nos, merdający ogon i miękkie futerko. Książka idealna da romantyczek i miłośniczek psów.

https://www.instagram.com/p/CEHgoFfBeQg/

Nie tylko święta życzę Wam dużo miłości!