Konkurs książkowy z okazji 6. urodzin bloga

konkurs

1 lipca blog Recenzje Dropsa Książkowego obchodził urodziny. Jak urodziny, to i prezenty! Dzięki uprzejmości kilku zaprzyjaźnionych Wydawnictw, mogę Was obdarować, a jakże, książkami! Poniżej zostawiam spis tytułów, krótką instrukcję  i obowiązkowy regulamin.

Lista książek do wygrania w konkursie:

czas nadziei

„Czas nadziei” to najnowsza książka Joanny Kruszewskiej –  piękna, słodko-gorzka opowieść o przewrotności losu, o miłości, sile przyjaźni, poszukiwaniu szczęścia, zaufaniu, zdradzie i o czasie, który mimo wszystko daje nadzieję.

wszystkie kształty uczuć

„Wszystkie kształty uczuć” Edyty Świętek mam przyjemność objąć patronatem medialnym. Ta historia pełna skrajnych emocji bawi, wzrusza, ale i wzbudza strach w czytelniku.  To historia o wszystkich kształtach uczuć – miłości i przyjaźni, ale i zazdrości, i zemście.

„Gościniec” Kasi Bulicz-Kasprzak to kontynuacja bestsellerowej powieści „Skrawka pola”. Przedstawia autentyczne losy chłopskiej rodziny inspirowane wspomnieniami autorki.


Już wiecie, co jest do wygrania! Co dalej? Z powyższych tytułów wybieracie ulubiony i w komentarzu poniżej napiszcie, dlaczego to właśnie Wy powinniście otrzymać egzemplarz. Bardzo proszę, by przy podpisywaniu komentarza podawać prawidłowy adres e-mail – z Laureatami skontaktuję się drogą mailową. Uwaga – jedna osoba może wybrać dowolną liczbę tytułów. Jeden tytuł – jeden komentarz z (krótkim) argumentem.

Konkurs trwa do 15 lipca do 23:59.

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne! Życzę powodzenia i miłej zabawy! ?


Regulamin:

 1. Organizatorem zabawy jest Paulina Molicka – właściciel bloga Recenzje Dropsa Książkowego.
 2. Fundatorami nagród są: Wydawnictwo Filia, Wydawnictwo Replika i Wydawnictwo Prószyński i S-ka
 3. Konkurs trwa od momentu ogłoszenia 5 lipca do 15 lipca do godz. 23:59.
 4. Do wygrania są cztery książki: jeden egzemplarz „Czasu nadziei”, jeden egzemplarz „Gościńca” i dwa egzemplarze „Wszystkich kształtów uczuć”.
 5. Jako organizator zastrzegam prawo do rozszerzenia listy książek do wygrania – o zmianach będę informować na Facebooku.
 6. Za wysyłkę książek odpowiadam ja. Wysyłka odbędzie się na adres na terenie Polski – paczkomatem lub Pocztą Polską.
 7. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
 8. Przez udział w konkursie rozumiem komentarz zostawiony pod tym postem z podaniem tytułu książki i argumentu, dlaczego uczestnik miałby go otrzymać. Jedna osoba może wybrać maks. 3 tytuły.
 9. Biorąc udział w konkursie, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail) niezbędnych do wysłania nagrody.
 10. Laureat o zwycięstwie zostanie powiadomiony drogą mailową do 20 lipca 2021 r.
 11. Jako organizator zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu.

42 thoughts on “Konkurs książkowy z okazji 6. urodzin bloga”

 1. Gram o ,,Czas nadziei” Joanny Kruszewskiej a dlaczego?Obecny moment w moim życiu też jest takim czasem nadziei.Udało mi się …chyba …wyprowadzić na prostą ważną dla mnie sprawę.Dla mnie los też okazał się przewrotny.Małżeństwo miało gorzki smak ale… po wielu trudnościach pojawiła się nadzieja na lepsze.Od kilku lat uczę się żyć na nowo .

 2. Biorę udział?
  ” wszystkie kształty uczuć”
  Wybrałam tę ksiazke, bo już co nieco o niej słyszałam i mnie ciekawi. Poza tym ma interesujący tytuł i świetną okładkę. Tak wiem, nie ocenia się książki po takich rzeczach, ale wiadomo, że i tak w ten sposób reagujemy.

 3. Ponieważ mieszkam od urodzenia na wsi to bardzo lubię czytać książki opisujące życie wiejskie w dawnych czasach. Czytając sagi mogę poznać zmiany zachodzące na wsi i pracowitość ludzi tam mieszkających.

  1. „Czas nadziei”
   Moje życie, studenckie życie, a w dodatku pełno marzeń na przyszłość, planów… To czas nadziei, że kiedyś uda mi się spełnić wszystko to, o czym pragnę. Ten tytuł mnie przyciąga, przemawia do mnie.
   Jak wiadomo życie nie jest kolorowe. Aktualnie jestem na takim etapie życia, że tej nadziei troszkę brakuje, a którą chciałabym mieć w swoim sercu. Bo zawsze trzeba mieć nadzieję, prawda? Nadzieja przecież umiera ostatnia.

 4. Bardzo chciałabym wygrać „Gościniec”, czyli II tom „Sagi wiejskiej” Kasi Bulicz-Kasprzak, gdyż właśnie przeczytałam pierwszą część i jestem zachwycona. Uwielbiam dawne dzieje wsi, interesują mnie ludowe tradycje, obyczaje, dawna mentalność. Sama mieszkam na wsi i bardzo mi to wiejskie życie w kontakcie z naturą odpowiada.

  1. Wybieram ”Czas nadziei” . Uwielbiam książki, które niosą pozytywny przekaz , daja człowiekowi nadzieję, radość. Książki takie dodaja człowiekowi siłę do pokonywania codziennych trudności oraz dają motywację by dazyc do takich wartości jak : przyjaźń, życzliwość, dobroć, miłość , zaufanie, uczciwość. Świat często wskazuje na to aby np. nie być dobrym bo nie warto , bo ktoś to wykorzysta itp. książki uświadamiają, że warto być sobą, dążyć do dobra i że warto być po prostu człowiekiem.

  2. Zglaszam sie do fantastycznego konkursu, a chetnie zagram o ksiazke Joanny Kruszewskiej- Czas nadziei. Nie mialam okazji poznac tworczosci pisarki, a opis zapowiada piekna historie. Uwielbiam takie ksiazki ktore urzekaja, przyciagaja i wprowadzaja w tajemniczosc <3

 5. Zgłaszam się w komentarzu po książeczkę Wszystkie książki które można wygrać są piękne każda coś w sobie ma i szczerze powiem że ciężko jest wybrać ,ale poproszę o książkę od autorki Edyty Świątek. Wszystkie kształty uczuć są różne i można na wiele to interpretować dla tego ta książka może dużo wyjaśnić.Zgłaszam się do konkursu po świetną książkę

  1. Chętnie bym przytuliła
   ” Czas nadziei ” . Lubię książki o życiu, o miłości , o ludzkich problemach .
   Po prostu z tego składa się nasze życie.
   Z każdej książki można dla siebie wynieść pozytywne uczucia , jakieś nauki i porównania .
   Nie znam dorobku Joanny Kruszewskiej i dlatego chętnie zapoznam się z autorką bliżej .

 6. Moim marzeniem jest wygrać Wszystkie kształty uczuć Edyty Świętek. Autorkę pokochałam za Bańki mydlane i ciągle odkrywam jej powieści, a z tego co wiem jest ich trochę 😉 spośród wszystkich książek mam kilka tytułów, które szczególnie przypadły mi do gustu i wśród nich jest właśnie ten wyżej wskazany. Mam nadzieję, że uda mi się wygrać tę powieść i tym samym pielęgnować miłość do twórczości tej autorki.

  1. „Czas nadziei” idealnie odzwierciedla dzisiejsze czasy. Ileż to razy się jej chwytamy ostatniej z ostatnich… nadziei? Z ogromną chęcią przeczytałabym tą pozycję i po raz kolejny uwierzyła,że nadzieja umiera ostatnia 😉

 7. Chciałabym wygrać „Czas nadziei”, bo to właśnie nadzieja jest mi ostatnio bardzo potrzebna. Zawsze byłam raczej optymistyczną osobą, jednak ostatnie dwa lata sporo namieszały mi życiu. Stałam się sceptyczną pesymistką. Mnie samej to przeszkadza, dlatego szukam wszystkiego, co pomoże mi uwierzyć, że nadzieja i wiara w lepsze jutro mają sens, a nie są tylko pustymi słowami.

 8. Z przyjemnością przeczytałabym książkę Joanny Kruszewskiej „Czas nadziei”. Czytam głównie książki polskich autorów I chętnie poznałabym twórczość nieznanej mi jeszcze pisarki. Po przeczytaniu recenzji już wiem, że powieść ta idealnie trafia w mój czytelniczy gust. Miłość, przyjaźń, poszukiwanie szczęścia, zdrada, ale też nadzieja to wszystko tak bardzo bliskie realnemu życiu. W to upalne lato czytając na mojej ogrodowej ławeczce wśród zieleni I śpiewu ptaków, chętnie oddałabym swój wolny senioralny czas bohaterom i wraz z nimi przeżywała ich rozterki, smuciła się, cieszyła i wzruszała.

 9. „Czas nadziei”, dlaczego akurat ta? Nadzieja potrzeba jest każdemu, w każdym momencie życia. Gdy jest dobrze i źle nadzieja jest ważna. A dla mnie nadzieja , to wiara, że złe chwile wreszcie miną, słońce wyjdzie zza chmur, burza przejdzie i znów na niebie pojawi się tęcza. I tego tak bardzo teraz potrzebuje.

 10. Bardzo chętnie zostanę właścicielką 🙂 książki „Wszystkie kształty uczuć” Pani Edyty Świętek. Krótki opis przeczytany na Lubimyczytac.pl bardzo mi się spodobał , przeczytałam, że powieść ta bawi, wzrusza i wzbudza strach…. , opowiada o miłości, przyjaźni, zazdrości ……… czyli nie ma tu czasu na nudę;), przyznam się szczerze, że jeszcze nie znam twórczości Pani Edyty ,ale to byłby fajny początek, aby sięgnąć po inne książki tej pisarki i byłabym bardzo przeszczęśliwa gdyby ta piękna książka trafiła do mojej biblioteczki :), szczerze się polecam :). B.D-W 🙂

 11. Gdy spojrzałam na okładkę książki „Gościniec” niemal w jednej chwili przeniosłam się w swojej wyobraźni na wioskę Winnych 🙂 usłyszałam gdakanie kur, muczenie krów, poczułam pod rękami ciepło szklanki ze świeżym mlekiem, a w moich kieszonkach zrobiło się miejsce na zebrane w kurniku jajka. Oczami wyobraźni zobaczyłam wschód słońca nad wiejskimi dachami, usłyszałam pianie koguta. Bosymi stopami poczułam rosę na trawie o poranku. Swoim wzrokiem ogarnęłam przydomowy sad i nie mogłam się doczekać na świeżo wypalane proziaki… Więc czy to w końcu miedzywojenna wioska Winnych, czy może dom moich dziadków, w którym spędzałam swoje wakacje w dzieciństwie… Dziś już nie mam takiego miejsca, ale może za pomocą gej powieści jest możliwe by to wszystko poczuć? Albo jeszcze całkiem inne rzeczy, których nie podsunęła mi wyobraźnia? Kocham myśl o wsi. Dlatego, choć nie miałam jeszcze okazji czytać pierwszej części, chciałabym wygrać w Twoim konkursie właśnie książkę „Gościniec”. Gratuluję kolejnego roku w Twoich pięknych działaniach!

  1. Chciałabym przeczytać ” Gościniec”. Jestem po lekturze ” Skrawków pola” i zakochałam się bez pamięci. Uwielbiam takie ciepłe, obyczajowe sagi. Niosą jakąś otuchę, jakąś iskierkę nadziei. Dumę z tego że jest się Polakiem. Bardzo chcę znowu powrócić do Tynczyna.

 12. „Czas nadziei” Joanny Kruszewskiej chciałabym przytulić tak mocno do serducha. Tytuł odzwierciedla to co się u mnie dzieje… Oczekiwanie na diagnozę, aby móc zacząć leczyć to co mnie dręczy już od pół roku jest dla mnie bardzo trudnym momentem w życiu. Mam wrażenie, że stoję nad przepaścią… i mam nadzieję, że w końcu nadejdzie mój czas nadziei.

 13. „Gościniec” Kasi Bulicz-Kasprzak marzył mi się od dnia premiery. Moje najmilsze wspomnienia to wspomnienia z dzieciństwa spędzonego na wsi u babci. Z radością sięgam po literaturę, której fabuła toczy się na wsi.

 14. Marzy mi się Czas nadziei, bo sama, jak nigdy wcześniej próbuje ją odnaleźć. A może bardziej jej szukam mimo to, co mnie ostatnio spotyka? A może mimo to próbuje znaleźć dobre strony? Bo Mama będzie ze mną zawsze, tylko w innej postaci. Nie znam jeszcze książek Joanny Kruszewskiej,ale bardzo chętnie to zmienię. I chociaż książki nie ocenia się po okładce to okładka przyciąga pastelowymi kolorami.

 15. Gram o książkę „Czas nadziei”, ponieważ zaintrygował mnie opis i bardzo chciałabym poznać losy bohaterów. Poza tym będzie to dla mnie nadzieja na przeczytanie interesującej książki i poznanie kolejnego autora??? który może dołączy do grona ulubionych ??

  1. Ja mam marzenie przeczytać „Czas nadziei ” Dla mnie taki czas nadzieii był ok.4 lat temu kiedy to po dowiedzeniu się ,że jestem w ciąży i radości z tego powodu ,okazało się, że ciąża jest ale tzw.” jajo płodowe ” jest puste. Wiadomo co wtedy się robi . Razem z lekarzem zdecydowaliśmy ,że poczekamy. I powiem wam, że ja cały czas miałam nadzieję ,że stanie się cud i pojawi się w fasolce bijące serduszko . Cały czas tliła się we mnie nadzieja . Dzięki pomocy boskiej i nadziei ,dziś biegam za małym żywym srebrem . Dlatego prawdą jest ,że nadzieja umiera ostatnia.

 16. Z ogromną przyjemnością powalczę o książkę pt „Wszystkie kształty uczuć”. Byłaby ona idealnym prezentem na zbliżające się imieniny mojej mamy. Po recenzjach widzę, że zapowiada się świetnie. Już sam tytuł wskazuje na to, że czytelnik nie będzie się nudził i czeka na niego historia pięknie napisana życiem, przepełniona najrozmaitszymi uczuciami, dzięki którym staje się tak bliska czytelnikowi.

 17. ” Czas nadziei” to książka, którą bardzo chętnie zobaczyłabym w swojej biblioteczce.
  Klimatyczne Podlasie, zapachy z cukierni i ludzie, których losy splatają się w nieoczekiwanych okolicznościach. Pięknie napisana historia, z tajemnicami rodzinnymi, byłaby idealna do czytania w ogrodzie, na letnie wieczory.

 18. Chętnie przeczytałabym „Czas nadziei”. Dlaczego? Myślę, że nadziei dziś potrzebuję. Sama chcę ją nieść, ale potrzebuję jej też dla siebie (by dawać, najpierw trzeba mieć).

 19. „Wszystkie kształty uczuć”, to książka jednej z moich ulubionych autorek, więc nie miałam wątpliwości, że to o nią zagram w pierwszej kolejności! A dlaczego powinna trafić właśnie do mnie! Bo kocham książki, kocham czytać i to zdecydowanie moja największa pasja, która dostarcza mi wiele przyjemności. Czytanie to czas tylko dla mnie, gdy przeżywam historie bohaterów, odwiedzam nieznane mi miejsca i poznaję ludzi! Każdy ma przecież coś, co kocha robić. U mnie właśnie tym czymś jest czytanie, które daje mi najwięcej przyjemności!!

 20. Jeśli nie Edyta Świętek, to może „Czas nadziei” się uda! Kuszący tytuł, intrygująca i przyjemna historia. Wprost idealna na letnie wieczory!

 21. Z przyjemnością gram o książkę Pani Edyty ? Uwielbiam jej sagi rodzinne, przeczytałam też zabawne perypetie Madzi Kociołek w „Pełni szczęścia”. Jestem bardzo ciekawa jakie oblicze autorka pokazuje w TEJ powieści ?

 22. Bardzo chciałbym otrzymać wszystkie kształty uczuć i (lub) czas nadziei. Wiem, że jest wiele chętnych osób, co świadczy o tym, że wielu jest miłośników dobrej polskiej literatury. Dlaczego akurat ja mam wygrać? Trudne pytanie, może dlatego, że jak każda kobieta uwielbiam dostawać prezenty (a jest szansa, że otrzymała bym ją w moje urodziny 26 lipca ?). Może dlatego, że mam trójkę małych dzieci i wyprawa do biblioteki to wyzwanie… A może poporostu mam szczęście ??

 23. „W blasku dnia” konkurs ten zauważyłam
  „Na krawędzi nocy” do niego się zgłosiłam.
  „Pełnią szczęścia” by była wygrana.
  Ta książka to „Miód na serce” z wieczora, czy z rana.
  Przecież „Pokłosie przekleństwa” mnie nie prześladuje.
  „Cień zbrodni” też się w moje życie nie wpisuje.
  Czy chęć zdobycia książki to „Szczyty chciwości”?
  a rzadko pisane komentarze to „Echa niewierności”?
  „Rzeka kłamstw” popłynąć teraz nie może,
  „Nie pora na łzy”, trzeba być w dobrym humorze.
  „Przeminą smutne dni”
  gdy kurier z książką „zapuka” do moich drzwi
  Książka „Wszystkie kształty uczuć” serce przenika,
  jak „Bańki mydlane” nie znika.

  1. Ja mam marzenie przeczytać „Czas nadziei ” Dla mnie taki czas nadzieii był ok.4 lat temu kiedy to po dowiedzeniu się ,że jestem w ciąży i radości z tego powodu ,okazało się, że ciąża jest ale tzw.” jajo płodowe ” jest puste. Wiadomo co wtedy się robi . Razem z lekarzem zdecydowaliśmy ,że poczekamy. I powiem wam, że ja cały czas miałam nadzieję ,że stanie się cud i pojawi się w fasolce bijące serduszko . Cały czas tliła się we mnie nadzieja . Dzięki pomocy boskiej i nadziei ,dziś biegam za małym żywym srebrem . Dlatego prawdą jest ,że nadzieja umiera ostatnia.

 24. Wybieram „Czas nadziei”, bo chciałabym zobaczyć, choćby oczyma wyobraźni Podlasie ?

 25. Dlaczego właśnie ja, Ty, mnie:
  „Czas nadziei” Joanny Kruszewskiej – ta powieść porusza tak bliskie każdemu tematy – pozostaje nadzieja, że przyjdzie czas na jej przeczytanie.
  „Wszystkie kształty uczuć” – by poznać opowieść, którą napisało życie piórem Edyty Świętek o uczuciach – miłości, przyjaźni, zazdrości, zemście, złości, smutku, strachu, radości, nadziei i ufności, czy możliwe jest takie poznanie?
  „Gościniec” Kasi Bulicz-Kasprzak – ponieważ autentyczne historie są tak skomplikowane, że łatwiej uwierzyć w fikcję?. Dzieje bohaterów chłopskiej rodziny mają swój klimat, oryginalność i nietuzinkowość.

 26. „Czas nadziei” jest moim faworytem na przeczytanie – ta powieść porusza tematy, które lubię czytać; akcja książki toczy się w urokliwym Podlasiu.
  ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”. Akceptuję regulamin konkursu.

 27. „Wszystkie kształty uczuć” – mam zamiar poznać opowieść o losach młodej nauczycielki pragnącej ułożyć sobie życie w małym miasteczku.
  ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”. Akceptuję regulamin konkursu.

 28. „Gościniec” wybrany, saga wiejska oparta na faktach może przybliżyć mi lata 20-te XX wieku – historię sprzed stu lat na polskiej wsi.
  ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”. Akceptuję regulamin konkursu.

 29. ,,Czas nadziei” – aktualna sytuacja pandemiczna na świecie daje mi powody do zmartwień; ale mam nadzieję, że kiedyś nastaną lepsze czasy… Książka byłaby idealnym prezentem na imieniny, które mam 26 lipca ?
  Akceptuję regulamin konkursu.

 30. Wybieram ,,Wszystkie kształty uczuć”, uwielbiam najróżniejsze historie miłosne, szczególnie między wrażliwymi ludźmi. Sceny wyznawania sobie uczuć są dla mnie fascynujące. Książka byłaby idealnym prezentem na imieniny, które mam 26 lipca ?
  Akceptuję regulamin konkursu.

 31. „Gościniec” Kasi Bulicz-Kasprzak – ostatni raz na wsi byłam będąc nastolatką. Uwielbiam naturę, wiejski klimat… Podczas lektury mogłabym się ,,przenieść” na wieś i poczuć wiejską atmosferę. Książka byłaby idealnym prezentem na imieniny, które mam 26 lipca ?
  Akceptuję regulamin konkursu.
  Anna

 32. Bardzo chciałabym przeczytać „Wszystkie kształty uczuć” Pani Edyty Świętek. Na razie przeczytałam dopiero dwie powieści tej autorki, ale bardzo marzy mi się ta powieść. Byłabym bardzo uszczęśliwiona, gdyby ta powieść zawitała w moje skromne progi.????

 33. Kochani, zgodnie z regulaminem mejle do Laureatów zostały wysłane 20 lipca.
  Jedna z Laureatek, Pani Bernadeta, wciąż nie odpisała. Proszę o kontakt! Jeśli do 30 lipca nie poda mi Pani adresu, będę zmuszona zmienić werdykt…

Comments are closed.