Świętuję Dzień Blogów – odkrywam blogosferę!

Dawno mnie tu nie było. Ponad dwa tygodnie. Tęskniłam. Mam nadzieję, że Wy też 😉 Skąd to milczenie? W połowie sierpnia zaczęłam pracę. Musiałam przyzwyczaić się do nowego trybu życia, powoli rozeznać się w nowym planie dnia. Kilkanaście dni w firmie już za mną, więc wracam do blogowania! Data i temat tej notki nie są przypadkowe…
 
Dziś 31 sierpnia – Dzień Blogów! Z tej okazji składam wszystkim Bloggerom najlepsze życzenia – wiernych czytelników, wielu inspiracji i realizowania pasji!
 
Skąd taki wyjątkowy tytuł posta? To dzięki inicjatywie dwóch bloggerek – Mileny z najlepszapora.pl   i   Nikoliny z fitkola.blogspot.com . Panie postanowiły odkryć blogosferę na nowo.
 

Chodzi o to, by pokazać ludziom, że blogosfera zawiera w sobie całą masę wyjątkowych miejsc, o których istnieniu nie mamy w ogóle pojęcia. Chodzi o to, by odkryć coś dla nas zupełnie nowego. Oczywiście w ramach tematów, które nas interesują. I wreszcie chodzi o to, by promować również współpracę pomiędzy autorami blogów.

 
 
Postanowiłam przyłączyć się do akcji i podzielić się z Wami moimi perełkami. Poznajcie trzy wyjątkowe blogi. Poznajcie trzy wyjątkowe autorki!
 
 
Adres bloga Wam nic nie mówi? To bardzo źle! Zastanawiacie się, czym Gabrysia dzieli się z czytelnikami? Spieszę z odpowiedzią. Gulinka patrzy na książki. A właściwie je czyta, a po lekturze dzieli się swoją szczerą opinią. Nie boi się krytyki, jasno wyraża swoje zdanie. Umie chwalić, umie ganić. Co czyta i recenzuje? Głównie klasykę, ale chętnie sięga po dobre powieści obyczajowe, kryminały czy thrillery. Jestem pewna, że na Jej blogu znajdziecie coś dla siebie i skorzystacie z niejednej rekomendacji.
Dlaczego polecam blog Gabrysi? Jest świetny, a mam wrażenie, że niedoceniony. Nie cieszy się wśród książkoholików (i nie tylko) taką popularnością, jaką powinien. A szkoda. Bo warto podążać za wzorkiem Gulinki.
 
 
Ewelina może się pochwalić imponującymi statystykami, ale wiecie co? Uważam, że te liczby są zdecydowanie za małe. Ewelina mistrzowsko przechadza się wśród słów. Szanuje słowo , ale pisze z lekkością. O czym? O książkach, o życiu i… o Bogu. To właśnie posty dotyczące wiary skłoniły mnie do przyjrzenia się temu blogowi. Przepadłam. Z czasem pokochałam recenzje mojej koleżanki po fachu (obie jesteśmy absolwentkami filologii polskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim). Z utęsknieniem czekam na kolejne posty z cyklu „Spacerowe rozkminy”. Ewelina dzieli się w nim wszystkim, co dla Niej ważne. Radościami, obserwacjami i subtelnymi poradami.
Gorąco polecam wirtualny spacer na blog Eweliny. Warto!
 
 
Moi znajomi wiedzą, że byłam fanką popularnego serialu Kryminalni emitowanego na antenie TVN (no dobra, i dziś powtórką nigdy nie pogardzę ;)). Dzięki blogowi Eli mogłam wrócić do świata ulubionych serialowych bohaterów. Przejść się korytarzem Komendy Stołecznej i główkować podczas śledztwa. Ela pisze świetne opowiadania inspirowane serialem. Jeśli tęsknicie za Basią, Markiem, Adamem i spółką, przeczytajcie koniecznie! Ja nie mogę się doczekać, gdy znajdę chwilę, by nadrobić zaległości.
 

 

Oto moje typy – trzy perełki, które zasługują na uwagę. Polecam Wam wyżej wymienione strony. Odkryjcie blogosferę na nowo. Może to dobra okazja, by nieco zaktualizować listę ulubionych blogów? Koniecznie podzielcie się adresami ulubionych blogów w komentarzach! 

6 thoughts on “Świętuję Dzień Blogów – odkrywam blogosferę!”

  1. Wszystkie polecenia bardzo ciekawe! ♥ Na pewno każdy mol książkowy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Ja też znalazłam! Bardzo mnie zainteresowałaś Spacerem wśród słów! <3 Uwielbiam spacery więc z chęcią wybiorę się na spacer z Eweliną 😉

    Dziękuję również za wzięcie udziału w akcji ♥ Bez tak zaangażowanych blogerów, ciekawych tego co jeszcze blogosfera ma w zanadrzu to by się z pewnością nie udało! ♥

  2. Ejejej, nikogo nie znam, ale jeszcze tylko przez chwilę! 🙂 Czuję w kościach, że mogę się zaczytać w… Ewelinie :). Dziękuję za udział w akcji! ♥

  3. Wstyd się przyznać, ale nie znam żadnego z proponowanych przez Ciebie blogów. Moja lista "do przeczytania" niebezpiecznie się wydłuża, ale zupełnie się nie martwię. Na wartościowe słowa zawsze znajdę czas 🙂

  4. Świetne propozycje. Dzięki tej akcji poznałem kolejne fantastyczne blogi. Fajnie, że dołączyłaś do #odkrywamyblogosferę i przedstawiła świat swoje nowe odkrycia. 😉

Comments are closed.