Kasacja – Remigiusz Mróz

   Nie pamiętam, kiedy ostatni raz książka mnie tak wciągnęła. Nie mogłam się oderwać! Brak mi słów, by wyrazić zachwyt nad piórem Remigiusza Mroza. Niebanalni, kontrastujący ze sobą bohaterowie, wiarygodna intryga, która zaskakuje na ostatnich stronach powieści, prawniczy świat, który nie zawsze działa zgodnie z paragrafami… Thriller sądowo-prawniczy pt. Kasacja trzyma w napięciu do ostatniego zdania, pokazując, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje… Nawet dla Sądu Najwyższego.
   W mieszkaniu syna znanego biznesmena, Piotra L. zostają znalezione dwa zmasakrowane ciała. Odciski palców, narzędzie zbrodni, brak alibi… Choć nie przyznaje się do winy, wszystko przemawia na jego niekorzyść. Oskarżonego reprezentuje duet doskonały. Joanna Chyłka od lat pracuje w warszawskiej korporacji. Jej aplikant, ambitny Kordian Oryński, pieszczotliwie zwany „Zordonem”, czuje, że dołączając do zespołu kancelarii „Żelazny&McVay” złapał Pana Boga za nogi. Sprawa wydaje się oczywista. Para nie wie, że ich klient prowadzi własną grę, której reguły zna tylko on. Bezpieczeństwo prawników staje pod znakiem zapytania, gdy na ich drodze pojawia się gangster Siwowłosy. Jaki będzie finał sprawy? Czy kasacja wyroku faktycznie przyniesie jej zakończenie?
   Choć język powieści jest wzbogacony o zwroty typowo prawnicze i korporacyjne, nie ma problemu ze zrozumieniem dialogów i opisów. Mimo tematyki i zawiłości sprawy pojawiają się elementy humoru, a używane przez bohaterów wulgaryzmy nie bulwersują nawet dobrze wychowanej panny 😉 
   Polecam. Naprawdę polecam. Powieść trzyma w napięciu, a para adwokatów daje gwarancje dobrej zabawy. Katarzyna Bonda mówi, że lektura Kasacji to jazda bez trzymanki. Zgadzam się i żałuję, że już dotarłam do mety. Z niecierpliwością czekam na Zaginięcie, czyli kolejną historię o duecie z warszawskiej kancelarii, by znowu wsiąść do samochodu. 
wydawnictwo: Czwarta Strona
liczba stron: 496
zakupione w serwisie www.nieprzeczytane.pl 

3 thoughts on “Kasacja – Remigiusz Mróz”

Comments are closed.