Czytaj PL, czyli cała Polska czyta e-booki!

 
 
Widzieliście? Słyszeliście? Cała Polska czyta e-booki… za darmo! Wczoraj na terenie całego kraju pojawiło się 7 tysięcy darmowych wypożyczalni e-książek. Znajdziemy je m.in. na przystankach autobusowych, w restauracjach i w szkołach. Czytaj PL – jedna z  największych na świecie akcji promujących czytelnictwo i jedyna taka w Polsce opanowała blisko 500 miast i mniejszych miejscowości. Do wypożyczenia dostępne są same bestsellery!
 
Czytaj PL – przyłącz się do akcji!
 
Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy jeden kod QR zeskanowany z plakatu promującego akcję i możesz cieszyć się darmową lekturą! Do całej kolekcji każdy może też zaprosić aż 5 znajomych. Gdzie wiszą plakaty? Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl . Udostępnione zostały kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Akcja Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada.
 
Lista dostępnych książek:
 
1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
3. Gregory David Roberts „Shantaram”
4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
5. Anna Kamińska „Wanda”
6. Jakub Małecki „Ślady”
7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”
 
Organizatorzy, patroni, partnerzy
 
Organizatorzy Czytaj PL: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink
 
Partner strategiczny: Instytut Książki
 
Organizatorzy odsłony w szkołach (Upoluj swoją książkę): Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink
 
Wydawcy: Znak Horyzont, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Karakter, SQN, Smak Słowa, Zysk, Wydawnictwo Czarna Owca, Otwarte, Insignis Media, Znak Emotikon.
 
Miasta partnerskie: Kraków, Poznań, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Lublin, Toruń, Częstochowa, Opole, Gdynia, Rzeszów. Pozostałe miasta biorące udział w akcji: Warszawa, Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Szczecin, Tychy.
 
Miasta Literatury UNESCO biorące udział w akcji: Barcelona, Dublin, Dunedin, Edynburg, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga, Reykjavik, Dundee.
 
Akcję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Akcja jest objęta Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 

Wkrótce, w ramach akcji, przeczytam i zrecenzuję powieść Księżniczka z lodu. Was gorąco zachęcam do przyłączenia się do akcji! 

 


One thought on “Czytaj PL, czyli cała Polska czyta e-booki!”

Comments are closed.