„Siostry” – Agnieszka Krawczyk

Relację, jaka łączy siostry, znam tylko z opowieści, filmów i oczywiście książek. Sama jestem dumną młodszą siostrą starszego brata 😉 Z twórczością Agnieszki Krawczyk po raz pierwszy spotkałam się, czytając serię powieści o młodej pisarce, Sabinie, która, szukając inspiracji, trafia do miasteczka o oskarowej nazwie Ida. Autorka zachwyciła mnie talentem do pięknych, zapierających dech w piersiach i uruchamiających wyobraźnię opisów rodem z angielskich powieści Jane Austin. Siostry jako pierwsza przeczytała moja Mama. Była zachwycona. Po Warszawskich Targach Książki i spotkaniu z Panią Agnieszką nie pozostało mi nic innego, jak sięgnąć po pierwszą część sagi „Czary codzienności”.
Agata Niemirska, „główna siostra”, pracuje w krakowskiej korporacji. Ma niskie poczucie własnej wartości i brakuje jej odwagi do zmian – na polu zawodowym i prywatnym. Tworzy luźny związek z karierowiczem Filipem. Nie pamięta biologicznej matki – artystki, która opuściła ją, gdy była niemowlęciem. Pewnego dnia dostaje zawiadomienie o jej pogrzebie. W towarzystwie Danieli, przyrodniej siostry, wyrusza do Zmysłowa, gdzie poznaje… swoją młodszą siostrę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Ze względu na Tosię, a właściwie po to, by odnaleźć jej tatę, postanawia zostać dłużej w uroczej, turystycznej miejscowości. Pobyt w Zmysłowie sprawia, że Agata odkrywa prawdę o matce, swoim dzieciństwie i samej sobie. Poznaje smak prawdziwej przyjaźni, umacnia więź z Danielą i  zadaje sobie ważne pytania dotyczące miłości.
Siostry to książka o poszukiwaniu samej siebie, przyjaźni, miłości do mężczyzny i do siostry. Autorka pisze lekko, ale zarazem świadomie wzbudza lawinę emocji. Uwodzi czytelnika barwnymi opisami i kreuje niebanalnych bohaterów, z którymi chciałoby się zaprzyjaźnić i usiąść w zmysłowej herbaciarni.
Powieść otwiera nową serię, pt. „Czary codzienności”. Z niecierpliwością czekam na drugi tom, ponieważ koniec historii wzbudził ogromną ciekawość – Agata musi dokonać wielu trudnych wyborów.
Gorąco polecam na letnie wieczory! Zabierzcie czytelnicze zmysły do Zmysłowa. Siostry to lektura obowiązkowa dla miłośniczek powieści obyczajowych.
wydawnictwo: Filia
liczba stron: 512
zakupiona w księgarni internetowej www.nieprzeczytane.pl 

One thought on “„Siostry” – Agnieszka Krawczyk”

  1. Ja lekturę książki mam już za sobą i zakochałam się w twórczości Autorki 🙂 Recenzji na blogu jeszcze nie ma, ale wiem, że będzie w niej naprawdę wysoka ocena "Sióstr". Cudowna książka!

Comments are closed.