Ogród Kamili – Katarzyna Michalak

   Ogród Kamili to powieść rozpoczynająca kwiatową serię. Autorki – Katarzyny Michalak miłośnikom polskiej literatury obyczajowej przedstawiać nie trzeba. Mieszkająca w mazowieckiej wsi doktor weterynarii po raz kolejny przeniosła swoich czytelników w magiczny, pachnący pięknymi kwiatami i otoczony malowniczymi krajobrazami świat marzeń i miłości.
Główna bohaterka książki – tytułowa Kamila Nowodworska to prawdziwa romantyczka. Marzy o wielkiej miłości i domu z różanym ogrodem. Wraz z ciotką Łucją, która zaopiekowała się dziewczyną po śmierci jej matki, mieszka w nowohuckim, dwupokojowym mieszkaniu. Kamila, lecząc rany po niespodziewanym i niewyjaśnionym rozstaniu z Jakubem Kilińskim (wielką młodzieńczą miłością, buja w obłokach), buja w obłokach i zamyka się w pełnym róż i książek własnym świecie. Chcąc odciążyć starszą ciotkę, pragnie znaleźć pracę. Po wielu przejściach i nieprzyjemnym epizodzie z potencjalnym pracodawcą dostaje prawdziwy dar od losu – na czas remontu ma stać się gospodynią przedwojennej willi z uliczki Leśnych Dzwonków w podwarszawskim Milanówku. Jak to się stało, że szef odgadł pragnienia Nowodworskiej? Może po prostu je zna z przeszłości? Nadzorując prace, Kamila zbliża się do swojego współpracownika Łukasza i zaprzyjaźnia się z sąsiadką Małgorzatą – ocalałą z zamachu terrorystycznego. Kim tak naprawdę jest Hardy? Czy on i Kamila zostaną parą? Kto uratował życie Gosi? Czy dojdzie do konfrontacji z Jakubem? Na te pytania odpowiedź da tylko lektura powieści.
Ogród Kamili składa się z dwudziestu dwóch rozdziałów. Każdy jest poprzedzony krótką charakteryzacją gatunku róży, co przybliża czytelnikom świat bohaterki. Narracja prowadzona prostym, lecz pięknym językiem pozwala na podróż do podwarszawskiej willi i różanego ogrodu. Zawiłe losy, długa i skomplikowana droga do szczęścia wręcz zmuszają, by jak najszybciej dotrzeć na ostatnią stronę, która okazuje się początkiem kolejnej opowieści.
Książka Katarzyny Michalak to historia o miłości, przyjaźni i przebaczaniu. Wraz z bohaterami czytelnik poszukuje tego, co najważniejsze w życiu i odkrywa najgłębsze zakamarki duszy. Opowieść budzi wrażliwość i romantyzm. Nie czekaj. Już dziś sięgnij po Ogród Kamili i daj się zabrać w pachnącą różami wędrówkę po szczęście. 
liczba stron: 352
zakupiona oczywiście w Matrasie 😉 

3 thoughts on “Ogród Kamili – Katarzyna Michalak”

  1. Czytałam jedną książkę Pani Michalak i średnio przypadła mi do gustu, myślę jednak, że jeszcze kiedyś sięgnę po książkę tej autorki, może właśnie "Ogród Kamili" 🙂

  2. Bardzo podobał mi się "Ogród Kamili" tak bardzo, że jeszcze tego samego dnia pobiegłam do księgarni po Zacisze Gosi, bo w księgarni nie było dostępna. Polecam książkę, szybko i przyjemnie się ją czyta a fabuła wciąga od pierwszych stron.

Comments are closed.