„Droga do domu” – Gabriela Gargaś

   
   
   Któż z nas nie ma czasem ochoty, by rzucić wszystko i wyruszyć w podróż w poszukiwaniu szczęścia? Gabriela Gargaś – „matka, żona i zakochana w życiu marzycielka”, wysyła pięć bohaterek powieści pt. „Droga do domu” właśnie w taką drogę. Do kupionego z ogłoszenia busa każda z kobiet wsiada z innego powodu.
   Ewa, po rozstaniu z wieloletnim partnerem, zamieszkuje u brata. Przygodną znajomością próbuje zagłuszyć tęsknotę za Pawłem, którego nadal kocha. Alicja samotnie wychowuje synka i marzy o wydaniu książki. Mimo upływu lat nie potrafi pogodzić się ze śmiercią męża. Matylda obwinia się o odejście najważniejszej osoby w życiu. Pogrążona w żałobie odpycha pomoc i wsparcie bliskich. Antonina – starsza pani z duszą dwudziestolatki, postanawia odwiedzić mieszkającą na wybrzeżu przyjaciółkę. Jej wnuczka widzi w podróży szansę na wyrwanie się z małego miasteczka.
   Choć bohaterki różni wiek, charakter i doświadczenie życiowe, razem wyruszają do Sopotu. Wspólna wyprawa okazuje się dla wszystkich lekcją wybaczania i odnajdywania domu w duszy, a nie czterech, często pustych ścianach. Przez rozmowy, zwierzenia, łzy smutku i radości kobiety uczą się akceptować życie. Przypadkowe bądź nie spotkania otwierają ich serca na nowo.
   Książka napisana jest stylem potocznym. Zwykłym, codziennym językiem autorka przekazuje życiowe prawdy. Liczne dialogi i opisy pozwalają poznać bohaterki oraz powód, dla którego zdecydowały się na szaloną wyprawę. Śledząc losy kobiet, czytelnik uczy się wybaczania i otwarcia na to, co daje nam los.
   Chcesz odnaleźć drogę do domu we własnym sercu? Nic prostszego – sięgnij po książkę i pozwól zabrać się w podróż w głąb samego siebie. To trudny proces, ale z Ewą, Alicją, Matyldą i Majką poradzisz sobie. Pani Antonina będzie miała na was oko.
liczba stron: 424 (czyta się jednym tchem 😉 )
zakupu dokonano w księgarni Matras

7 thoughts on “„Droga do domu” – Gabriela Gargaś”

  1. Książka wydaje się ciekawa, ale ja nie przepadam za takimi lekturami. Nie mój gatunek 😉

    subiektywnie-o-kulturze.blogspot.com

  2. U mnie książka czeka w wakacyjnym stosiku. Jak przeczytałam Twoją recenzję wiem, że szybko po nią sięgnę 🙂 Pozdrawiam

  3. Uwielbiam Gabrielę Gargaś i czytam każdą jej książkę. Tej jeszcze nie zdążyłam ale to kwestia czasu 🙂

    Życzę powodzenia i wytrwałości w prowadzeniu bloga. To ciężki ale i przyjemny kawałek chleba 🙂
    Serdecznie zapraszam do mnie. Znajdziesz ciekawy konkurs i kilka recenzji nowości wydawniczych 🙂

  4. "Droga do domu" znajduje się na mojej liście książek, które mam zamiar przeczytać niebawem 🙂 Po Twojej recenzji utwierdziłam się w przekonaniu, że warto 🙂

Comments are closed.