„SERENADA, CZYLI MOJE ŻYCIE NIECODZIENNE” – M. GUTOWSKA-ADAMCZYK

    
   
   Zakupiona w taniej księgarni Serenada, czyli moje życie niecodzienne to moja pierwsza przygoda z prozą Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowej sagi Cukiernia pod Amorem i scenarzystki serialu Tata, a Marcin powiedział… Może nie jest tak pouczająca i poruszająca jak książki mojej ukochanej Sarah Jio, ale w letnie i upalne dni bawiła mnie do łez. Lekkie, idealne na wakacyjne dni czytadło, będące, w moim odczuciu, mieszanką Kopciuszka i Wkręconych 2 (polski film Piotra Wereśniaka)!
    Jesteście fanami komedii romantycznych? Jeśli tak, musicie sięgnąć po tę powieść. Główna bohaterka – marząca o wielkiej miłości, szczera i prosta dziewczyna z Podlasia, przez przypadek trafia na plan popularnej polskiej telenoweli. Ma zastąpić gwiazdę serialu, która zniknęła. Katarzyna porzuca etat w białostockim Teatrze Lalek i z dnia na dzień staje się popularną Sereną Lipiec. W rolę wciela się doskonale nie tylko na planie filmowym. Zaprzyjaźnia się z charakteryzatorem Adamem i zakochuje się w producencie. Jej własna bajka o Kopciuszku kończy się nie wraz z północą, lecz z powrotem Sereny, która nie jest zadowolona z dublerki…
    Jak będzie wyglądać konfrontacja pań? Co zrobi Kasia? Jaką rolę w jej życiu odegra spotkany na ulicy Leon? Odpowiedź na te pytania znajdziecie oczywiście w książce.
   Serenada… to idealne połączenie uczuć i humoru. Zapomina się o troskach, czytając o zmaganiach niespełnionej aktorki w brutalnym świecie polskiego show-biznesu. Narracja w pierwszej osobie oraz prosty, potoczny wręcz język odprężają i wywołują uśmiech.
    Szukacie książkowego towarzystwa na plażę lub hamak w ogrodzie? Polecam tą literacką komedię romantyczną. Dobra zabawa oraz łzy radości i wzruszenia gwarantowane! 
liczba stron: 360
zakupiona w księgarni Tak czytam