„Przyjaciele i rywale” – Agnieszka Krawczyk (zapowiedź)

O prozie Agnieszki Krawczyk pisałam na blogu dwa razy. Zachwycałam się Doliną mgieł i róż oraz gorąco polecałam Siostry. Dziś pragnę Was zachęcić do zaznaczenia pewnej daty w kalendarzu. 28 września w księgarniach pojawi się druga część sagi „Czary codzienności”. Tom zatytułowany Przyjaciele i rywale trafił do mnie wczoraj. To dla mnie ogromna radość oraz zaszczyt, że jeszcze przed premierą mogę przeczytać tę powieść, za co serdecznie dziękuję Autorce, Wydawnictwu Filia oraz Klubowi Ona Czyta. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zaczęła czytać. Za mną kilkadziesiąt stron i z czystym sumieniem wyznaję, że zapowiada się fantastycznie!
W Przyjaciołach i rywalach powracamy do Zmysłowa. Siostry Niemirskie z powodzeniem prowadzą herbaciarnię „3 siostry, 3 koty”. Nie narzekają na brak klientów i mogą liczyć na pomoc mieszkańców uroczego miasteczka. Agata i Daniela wychowują Tosię i przygotowują wystawę prac zmarłej Ady. Sielanka? Tak, ale jak wskazuje zamieszczony na okładce książki opis, tylko do czasu. Czego możemy się spodziewać w tej części?

Beztroskie i pełne niezmąconego szczęścia dni w Zmysłowie dobiegają końca – życie sióstr Niemirskich wkrótce bardzo się zmieni. Agata odkrywa bowiem starannie tajoną przez matkę tożsamość ojca swej najmłodszej siostry, Tosi. Czy będzie to początek czegoś nowego i dobrego, czy wręcz przeciwnie – źródło poważnych kłopotów? 

Dodatkowo skomplikuje się nie tylko codzienne życie sióstr, ale i ich sprawy uczuciowe. Najważniejsze, że Agatę, Danielę i Tosię otaczają życzliwi ludzie. Obok przyjaciół pojawią się jednak rywale, a nawet – wrogowie. Nic już nie będzie tak proste i oczywiste jak dawniej. (http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/155)

  
Już w pierwszych rozdziałach powieści Autorka zachwyca piękną polszczyzną oraz zaskakuje splotem wydarzeń i gośćmi przybywającymi do Sióstr. Jestem baaaardzo ciekawa, jakie niespodzianki czekają na mnie na kolejnych stronicach. Uciekam do lektury, by za dni parę pojawić się z recenzją 🙂
PREMIERA PRZYJACIÓŁ I RYWALI JUŻ 28 WRZEŚNIA! 
Kliknij w link, by przeczytać moją recenzję pierwszego tomu:
Kliknij w link, by przeczytać fragment drugiego tomu: