Proza Magdaleny Witkiewicz

 
Miłośnikom polskiej prozy obyczajowej dzisiejszej Jubilatki nie trzeba przedstawiać. Magdalena Witkiewicz – żona, matka i utalentowana pisarka. To moja ulubiona polska autorka! Ciepła, sympatyczna oraz pozytywnie nastawiona do ludzi i świata osoba, którą miałam okazję poznać podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki. 
Książek Magdaleny Witkiewicz się nie czyta. Książki Magdaleny Witkiewicz się pochłania! Dlaczego?
Magdalena Witkiewicz pięknie pisze o miłości. Miłości, która przychodzi bez uprzedzenia. Mimo przeszkód, doświadczeń,
wspomnień trwa i wierzy w szczęśliwe zakończenie. Miłości, która całuje i
pieści, ale pozwala także wypłakać się w rękaw, dąży do zgody w
rodzinie. Swoją siłą łączy przede wszystkim dusze. Miłości, która czasem wiąże się ze smutkiem, żałobą, tęsknotą i bezradnością.
Wreszcie miłości, która rodzi się z przyjaźni i bezgranicznego oddania. 
Magdalena Witkiewicz potrafi rozbawić czytelnika do łez. Kapitalne poczucie humoru połączone z prostym językiem gwarantują dobrą zabawę podczas lektury.
Magdalena Witkiewicz potrafi też wzruszyć do łez, bowiem, choć lekko, prawdziwie pisze o wielu twarzach
ludzkiego życia. Życia, w którym nie zawsze świeci słońce, ale pojawiają
się w nim także ciemne chmury.
Obok bohaterek książek Pani Magdaleny nie da się przejść obojętnie. Pewnie dlatego że
takich kobiet jest wiele we współczesnym świecie. Razem z nami studiują i pracują. Są troskliwymi matkami, (nie)wiernymi żonami, lojalnymi przyjaciółkami i namiętnymi kochankami.
Poważnie, ale w lekkim stylu – wydaje się, że to pisarskie motto Pani Magdaleny. Pochłonęłam kilka powieści tej Autorki i wciąż mam ochotę na więcej!
W dniu urodzin składam Pani Magdalenie najlepsze życzenia: oczywiście zdrowia, uśmiechu, spełnienia marzeń, wielu pomysłów na nowe powieści i nie takich strasznych tych słynnych dedlajnów. Proszę się nie obawiać – wydawca i czytelnicy i tak zaczekają 🙂


4 thoughts on “Proza Magdaleny Witkiewicz”

  1. Chcę dać mamie w prezencie jedną z książek Magdaleny Witkiewicz 🙂 Zastanawiam się właśnie, którą wybrać. Pani Magda wydaje się być wspaniałą osobą.
    Bardzo fajny post 🙂

Comments are closed.